Forduljon hozzánk bizalommal, ha jó minőségű KONYHAI PÁRAELSZÍVÓT keres!
Kínálatunkban megtalálható páraelszívók megoldást jelentenek a párás, szagos és valljuk meg: egészségtelen levegő megtisztítására nem kell többé a kellemetlen szagok a gőz és pára miatt aggódnia!
A páraelszívó bekötéséhez szükséges csövek (merev és hajlékony), lapos csatornák, idomok, visszacsapó szelepek, bilincsek, külső rácsok nagy választékban kaphatók.
Ma már elképzelhetetlen egy modern konyha páraelszívó berendezés nélkül, melyek hatékonyan kiűzik a párát és a kellemetlen szagokat.
A termékpaletta hatalmas: bátran válogathatunk a beépíthető (felső szekrénybe építhető, teleszkópos, standard), a fali (döntött üveges, hajlított üveges, kürtős, rusztikus, sarok, design üveg, henger, hasáb,) és a sziget páraelszívók között.
Katalógus:
Bekötési módok: A páraelszívóknál kétféle bekötési módra van lehetőségünk.
Az egyik a keringtetési üzemmód, a másik a kivezetett üzemmód.
1. Keringtetési üzemmód: Ebben az üzemmódban az elszívott levegő a zsírszűrőkön áthaladva, egy aktívszén-filteren is keresztülhalad, mely némileg megszűri a kellemetlen szagokat, gőzöket, majd a megtisztított levegő visszakerül a konyha levegőjébe. Ebben az esetben a kapacitás a szénszűrő állapotától (elhasználódás) függően kb. 60-80%-ra csökken. Ez az üzemeltetési mód csak akkor ajánlott, ha a kivezetésre nincs mód.
2. Kivezetettüzemmód: Ebben az üzemmódban, az elszívott levegő – a zsírszűrő filteren áthaladva – egy csőrendszeren keresztül a szabadba vagy erre a célra kialakított légtechnikai kürtőbe kerül. Fontos, hogy ennél a változatnál, biztosítsuk a megfelelő friss levegő beáramlását is, mert csak így működnek megfelelő hatékonysággal a készülékek, nem beszélve arról, hogy nem elég az elhasznált levegőt elszívni, annak megfelelő utánpótlása is fontos.
Megfelelő légutánpótlás:
A páraelszívó hatékony működésének egyik alapvető feltétele a megfelelő légutánpótlás. Ez megvalósulhat nyílászárókon keresztül, illetve telepített légbeeresztő elemek segítségével. A páraelszívó és a légutánpótlásért felelős egység egymáshoz képest kialakított elhelyezkedését célszerű úgy megválasztani, hogy friss levegő és az elhasznált levegő mozgásának iránya azonos vagy közel azonos legyen. Ettől eltérő esetben a páradús (legtöbb esetben zsírszemcsékkel is “szennyezett”) levegő nem tud maradéktalanul távozni konyhánkból. Ennek a közegnek egy része a páraelszívó mellett található felületeken (pl. konyhabútor) lerakódhat. A légbeeresztő ne kerüljön közvetlenül a páraelszívó mellé.
Páraelszívók elhelyezése:
A páraelszívó optimális magassága a főzőfelülettől.
Páraelszívók mérete:
Forgalmazott márkák: